Targi Nówka Sztuka 2019

plakat, grafika, malarstwo, ilustracja, książka, fotografia, sztuka użytkowa, design

W weekend 30 listopada i 1 grudnia 2019 odbyła się drugą edycję targów artystów i dizajnerów, wydarzenia skierowanego do  twórców, koneserów sztuki i designu, miłośników oryginalnych dzieł i poszukiwaczy nowych talentów.

Targi odbyły się w  Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki oraz w Forum Designu i były okazja do spotkania autorów i rozmowy z nimi i zakupu niebanalnych i wyselekcjonowanych przez specjalistów prac bez prowizji, prosto od autorów.
W programie towarzyszącym Targom artystów i dizajnerów Nówka Sztuka odbyły się:
Konsultacje artystycznego portfolio 1:1 z Jakubem Pierzchałą, Dagmarą Latała, Bartoszem Muchą oraz Kamilą Kowerską; spotkanie z Magdalena Kownacką
i rozmowa o inwestowaniu pieniędzy i uwagi w sztukę; Case study ARTIST RUN SPACE in Kraków –  spotkanie z przedstawicielami wybranych krakowskich galerii sztuki: Kingi Nowak i Michała Bratko (Galeria Widna), Marii Ciborowskiej i Radima Korosa (UFO Gallery) Karoliny Jarzębiak, Arka Deca oraz Tomka Nowaka (Jak Zapomnieć) prowadzone przez Krzysztofa Marchlaka (Bunkier Sztuki, sobota);

afterparty w Hevre przy ul. Meiselsa w sobotę oraz Tatuaże Czarny Zakład w Bunkrze Sztuki – w złotym maluchu
i w niedzielę
Warsztaty dla dzieci, młodzieży i rodziców: „Oryginalność z natury” –  ekologiczne warsztaty dla małych designerów; „Wszechświat. Kolor, światło i dźwięk”–  warsztaty dla dzieci z Piotrem Lutyńskim;

Wystawa wybranych projektów Strefy Debiutów Forum Designu
Sztuka kolażu „Budujemy własny kosmos” –  warsztaty dla dzieci z Piotrem Lutyńskim oraz Śladami sztuki –  warsztaty dla dzieci prowadzone przez Weronikę Dziepak; Rozmowa z Robertem Sową o sztuce animacji; oraz debata JAK SIĘ SPRZEDAĆ? Czyli o promocji na rynku sztuki i designu z udziałem prof. dr hab. Czesławy Freilich, Jadwigi Husarskiej– Sobiny, Adama Kozika oraz Macieja Kwiatkowskiego, prowadzenie: dr Łukasz Białkowski;

Warsztaty ekologiczne dla dzieci „Oryginalność z natury”; Warsztaty architektoniczno– inżynierskie dla dzieci „Razem z Panią Miarką projektujemy dom z ogrodem” w niedzielę w Forum Designu.

Szczegółowy program: Program wydarzeń towarzyszących BUNKIER+FORUM

Program wydarzeń towarzyszących 2. edycji Targów Nówka Sztuka

SOBOTA 30.11.2019

 

GALERIA SZTUKI WSPOŁCZESNEJ BUNKIER SZTUKI, pl. Szczepański 3a

Konsultacje artystycznego portfolio 1:1

Zapraszamy artystów i designerów do konsultacji portfolio artystycznego ze specjalistami z zakresu projektowania. W trakcie 15-20 minutowych, bezpośrednich spotkań uczestnicy otrzymają cenne informacje dotyczące sposobu przygotowania i prezentacji swoich prac w spójny i interesujący sposób. Zachęcamy do zabrania ze sobą portfolio lub dokumentacji własnej pracy twórczej.

Nasi specjaliści:

Jakub Pierzchała – grafik-projektant oraz fotograf z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. W pracy twórczej obserwuje wpływ cywilizacji i współczesnej technologii na człowieka. Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, laureat międzynarodowego konkursu Epson Art Photo Award (2005), a także Stypendium Miasta Krakowa (2006). Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in. w Pałacu Sztuki w Krakowie, Domu Krakowskim w Norymberdze, a także w galerii Pauza w Krakowie. Od 2005 roku pracuje na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, obecnie na stanowisku adiunkta. Od 2017 roku kieruje Katedrą Multimediów. Jest współautorem koncepcji kierunku studiów Digital Design. Od 2019 roku pełni funkcję dyrektora Instytutu Sztuki Mediów. www.kubapierzchala.com

Dagmara Latała – projektantka, wykładowczyni, scenografka. Pracuje na granicy różnych dyscyplin projektowych, od obiektów użytkowych po przestrzeń, instalacje i scenografie. Absolwentka ASP w Krakowie, studiowała również na Elisava i Uniwersytecie Pompeu Fabry w Barcelonie. Swoje doświadczenie projektowe zdobywała w Londynie, Dubaju i Singapurze, gdzie pracowała dla czołowych biur projektowych, takich jak Barber & Osgerby / Universal Design Studio, Fitch, Landor. Od 2009 roku współtworzy studio LATALAdesign. W ramach studia Latala prezentowała swoje projekty na międzynarodowych festiwalach designu, m.in. DMY w Berlinie, Design September w Brukseli, Designblok w Pradze. Pracowała m.in. dla Muzeum Narodowego w Krakowie, Galerii Bunkier Sztuki, Cricoteki, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Łaźni Nowej.

Bartosz Mucha – projektant 2 i 3 D, twórca instalacji i krótkich form wideo. Absolwent ASP w Krakowie i ESAG w Paryżu. Doktorat z wzornictwa uzyskał na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Prowadzi działalność projektowo-artystyczną pod szyldem studia Poorex, w ramach, którego powstało kilkadziesiąt prototypów przedmiotów codziennego użytku pokazywanych na dziesiątkach wystaw w kraju i zagranicą, w tym na sześciu wystawach indywidualnych.

Kamila Kowerska – kierowniczka MOCAK Bookstore, Bunkier Bookstore MOCAK i dystrybucji publikacji MOCAK-u. Zajmuje się promocją wydawnictwa Timof Comics. Absolwentka historii i zarządzania na Uniwersytecie Jagiellońskim. Recenzentka oraz popularyzatorka komiksów i powieści graficznych. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego. Na konsultacjach młodzi ilustratorzy będą mieli szansę zapoznać się z profilami najciekawszych na rynku wydawnictw i dowiedzieć się jak nawiązać z nimi współpracę.

MIEJSCE: Bunkier Sztuki

KIEDY: 30.11.2019, sobota, godz. 12:00 – 15:00

WSTĘP: Obowiązują zapisy do wybranego konsultanta na określaną godzinę. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisy odbywają się pod adresem: targi.nowka.konsultacje@gmail.com

Zapisy od 26.11.2019 r.

 

Śladami sztuki – warsztaty dla dzieci

Zachęceni do działania uczestnicy podczas kreatywnej zabawy wykonają ślady własnych dłoni, które po zakończeniu pracy pozostawią w przestrzeni targów, w wybranym przez siebie miejscu.
Prowadzenie: Weronika Dziepak

MIEJSCE: Bunkier Sztuki

KIEDY: 30.11.2019, sobota, godz. 11:30-13:30

WSTĘP: Warsztaty otwarte, można dołączyć w dowolnym momencie, nie obowiązują zapisy. Dzieci w wieku 3-9

 

Sylwetki: Magdalena Kownacka i Łukasz Zarzycki o inwestowaniu pieniędzy i uwagi w sztukę

Zapraszamy na spotkanie z Magdaleną Kownacką, kuratorką, producentką, animatorką kultury, autorką tekstów o sztuce, współzałożycielką Fundacji i Galerii F.A.I.T. w Krakowie. Pomysłodawcą i współorganizatorką Salonu Sztuki, podczas którego poruszymy tematy dotyczące inwestowania w młodą sztukę, kreowania nawyków kupowania sztuki, sensu inicjatyw takich jak Salon oraz jego miejsca i funkcji w przyszłości. W spotkaniu gościnnie weźmie udział Łukasz Zarzycki.

Łukasz Zarzycki – zawodowo zajmuje się rynkiem antykwarycznym, w szczególności sprzedażą inkunabułów, czyli druków 15-wiecznych, starodruków 16-wiecznych oraz okazjonalnie średniowiecznych rękopisów. Doradza przy tworzeniu prywatnych kolekcji bibliofilskich. Sztukę współczesną i najnowszą zbiera od 2007 roku, w swojej kolekcji posiada przede wszystkim zespoły prac Jadwigi Sawickiej, Pawła Susida, Mateusza Szczypińskiego, Mateusza Sarzyńskiego, Marcina Maciejowskiego, Natalii LL, Wilhelma Sasnala, Rafała Bujnowskiego, Tomka Barana oraz wielu młodych artystów związanych z aktualną krakowską sceną artystyczną.

MIEJSCE: Bunkier Sztuki

KIEDY: 30.11.2019, sobota, godz. 16:00 – 17:00

WSTĘP: Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona, gwarancją miejsc jest wcześniejsza rezerwacja. Decyduje kolejność zgłoszeń. targi.nowka.konsultacje@gmail.com

Zapisy od 26.11.2019 r.

 

Case study ARTIST RUN SPACE in Kraków

Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami wybranych krakowskich galerii sztuki, które powstały z inicjatywy artystów i są przez nich prowadzone. Wydarzenie będzie okazją do bliższego poznania działalności galerii Widna, UFO oraz Jak Zapomnieć.

Uczestnicy panelu: Kinga Nowak i Michał Bratko (Galeria Widna), Maria Ciborowska i Radim Koros (UFO Gallery) Karolina Jarzębiak, Arek Dec oraz Tomek Nowak (Jak Zapomnieć)

Prowadzenie: Krzysztof Marchlak

MIEJSCE: Bunkier Sztuki

KIEDY: 30.11.2019, sobota, godz. 17:00 – 19:00

WSTĘP: Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona, gwarancją miejsc jest wcześniejsza rezerwacja. Decyduje kolejność zgłoszeń. targi.nowka.konsultacje@gmail.com

Zapisy od 26.11.2019 r.

 

Afterparty Element Urban Talks & Nówka Sztuka 30 listopada godz 21:00

Miejsce w którym sztuka spotyka się z projektem! Po dwóch dniach wysilania głów na Element Urban Talks 2019, Kraków oraz pierwszym dniu Nówka Sztuka – targi artystów i designerów w Krakowie czas rozprostować kości, poluzować krawat, rozpuścić warkocz. Innymi słowy: Drodzy Artyści i Projektanci spotkajmy się na zabawie za zdrowie Wasze i… Andrzejów 🙂 Startujemy o 21.00 Hevre, ul. Meiselsa 18, Kraków Wstęp wolny (dla uczestników i nie-uczestników konferencji oraz targów Nówka Sztuka)

MIEJSCE: Hevre ul. Meiselsa 18

KIEDY: 30.11.2019, sobota, godz. 21.00

WSTĘP: Wstęp wolny

 

 

FORUM DESIGNU, dawny HOTEL CRACOVIA, ul. Focha 1

„Oryginalność z natury”– warsztaty dla małych designerów

Zapraszamy na ekologiczne warsztaty dla małych designerów. Czyli praca z tkaniną oraz ciepłymi barwnikami uzyskanymi z natury.

Na warsztatach nauczymy się, jak własnoręcznie drapować bawełnę oraz wiązać ją tak, aby uzyskać oryginalny i niepowtarzalny wzór. Wykorzystamy materiały do stworzenia obrazka lub zakładki do książki, a dla chętnych czekać będzie przygoda z farbowaniem białego T-shirt-a 🙂

MIEJSCE: Forum Designu

KIEDY: 30.11.2019, sobota, godz. 11:30-13:00

WSTĘP: W zajęciach może brać udział 10 osób jednocześnie. Warsztaty mają charakter otwarty, można dołączyć w dowolnej chwili, w zależności od wolnych miejsc. Nie obowiązują zapisy. Zapraszamy dzieci w wieku 9-18 lat, natomiast poniżej 9 lat wymagana jest asysta osoby dorosłej.

 

„Wszechświat. Kolor, światło i dźwięk”- warsztaty dla dzieci z Piotrem Lutyńskim

Piotr Lutyński, krakowski artysta, którego prace znajdują się w Kolekcji MOCAK-u, poprowadzi dla dzieci zajęcia artystyczne przy akompaniamencie skrzypiec i pianina. Warsztaty połączone są z inspirująca dla dzieci opowieścią edukacyjną dotyczą istnienia sztuki w świecie, poznawania rzeczywistości poprzez język sztuk wizualnych.

Warsztaty dotyczą widzenia koloru i zmian zachodzących pod wpływem kolorowych filtrów oraz malowania pod wpływem dźwięków.

Zapraszamy na warsztat twórczy i performance Piotra Lutyńskiego przy akompaniamencie Fryderyka Lutyńskiego.

MIEJSCE: Forum Designu

KIEDY: 30.11.2019, sobota, godz. 13:30-17:30

WSTĘP: W zajęciach może brać udział 20 osób jednocześnie. Warsztaty mają charakter otwarty, można dołączyć w dowolnej chwili, w zależności od wolnych miejsc. Nie obowiązują zapisy. Zapraszamy dzieci w wieku 5-12 lat.

 

Wystawa wybranych projektów Strefy Debiutów Forum Designu.

Wernisaż: sobota 30 listopada 2019 godz. 18.00.

Godziny otwarcia: 11.00-19.00.

Ideą Strefy Debiutów jest pomoc początkującym twórcą, jest to miejsce łączące kreatywność, naukę i biznes. Zestawiające początkujących twórców oraz znane marki, które będą mogły z pośród nich wybrać te, które zostaną wdrożone do produkcji. Otwieramy możliwości i udostępniamy przestrzeń – nie tylko promocyjną i marketingową, również wystawową, w której projektanci będą mogli zaprezentować swoje projekty szerszemu gronu odbiorców.

 

 

 

NIEDZIELA  01.12.2019

 

GALERIA SZTUKI WSPOŁCZESNEJ BUNKIER SZTUKI, pl. Szczepański 3a

Sztuka kolażu „Kolaż – opis rzeczywistości” – warsztaty dla dzieci z Piotrem Lutyńskim

Technika kolażu pozwala na wydobycie z odpadów gazet , czasopism kolorowych, fragmentów fotografii, i stworzenie na bazie tych zbiorów nowej tzw. Rzeczywistości.

To bardzo poetycka metoda na granicy snu i jawy, gdzie uczestnik ma szansę przekroczenia świata realistycznego. Całość dopełni muzyka elektroniczna podkreślająca nastrój oraz projekcja połączona z poznaniem prostych pojęc dotyczących twórców i historii kolażu.

Gościnnie na pianinie elektronicznym zagra: Fryderyk Lutyński

chwili, w zależności od wolnych miejsc. Nie obowiązują zapisy. Dzieci w wieku 5-12

Warsztaty „Początek Wszechświata – warsztaty dla dzieci z Piotrem Lutyńskim

gościnnie na pianinie elektronicznym zagra: Fryderyk Lutyński

Warsztaty to w prostej formie próba przekazania informacji dotyczących prawdopodobnego powstania Wszechświata, która dzięki inwencji dzieci, stworzy prawdopodobny wizualny obraz początków świata. Duży karton namalowany w pozycji horyzontalnej przez grupki dzieci odkryje ciekawą obserwację ich wizji na temat Wszechświata – indywidualne, różnorodne planety stworzą wspólną galaktykę. Całość dopełni muzyka elektroniczna podkreślająca nastrój oraz projekcja kosmosu sprzed 12 mld lat, połączona z poznaniem prostych pojęć dotyczących astrofizyki.

MIEJSCE: Bunkier Sztuki

KIEDY: 1.12.2019, niedziela, godz. 11:00-15:00

WSTĘP: W tym samym czasie w zajęciach może brać udział 20 osób. Warsztaty mają charakter otwarty, można dołączyć w dowolnej

 

Sylwetki: Robert Sowa o sztuce animacji.

Robert Sowa – Zajmuje się filmem animowanym, malarstwem, fotografią. W swoich filmach posługuje się językiem skojarzeń i wizualnej kreacji. Jest również autorem animacji do filmów dokumentalnych i projektów multimedialnych łączących animację z muzyką współczesną. Współpracuje między innymi z Center for Digital Arts & Experimental Media University of Washington w Stanach Zjednoczonych. Od 2016 roku pełni funkcję prodziekana Wydziału Grafiki ASP w Krakowie.

W bunkrze sztuki opowie o sztuce animacji czyli o możliwościach i różnych formach ekspresji artystycznej na przykładzie filmu animowanego. Posłuchamy zarówno o idei i predyspozycjach jak i dalszych możliwościach rozwoju kariery animatora.

MIEJSCE: Bunkier Sztuki

KIEDY: 01.12.2019, niedziela, godz. 15:00- 16:00

WSTĘP: Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona, gwarancją miejsc jest wcześniejsza rezerwacja. Decyduje kolejność zgłoszeń. targi.nowka.konsultacje@gmail.com

Zapisy od 26.11.2019 r.

 

Debata JAK SIĘ SPRZEDAĆ? Czyli o promocji na rynku sztuki i designu

Podczas debaty poruszone zostaną kwestie możliwych ścieżek kariery młodych twórców, błędów których należy unikać na początku swojej drogi do sukcesu oraz skutecznych metod promocji. W rozmowie udział wezmą:

Prof. dr hab. Czesława Frejlich – wykładowczyni na krakowskiej i warszawskiej ASP; projektantka wzornictwa, grafiki użytkowej i wystawiennictwa. Kuratorka wystaw poświęconych wzornictwu m.in. „Rzeczy pospolite. Polskie wyroby 1899–1999” w Muzeum Narodowym w Warszawie (2000), „Dealing with Consumption” – polska ekspozycja na Biennale Designu w Saint-Étienne (2004) oraz „Real-world Laboratory. Central European Design” na Biennale Designu w Saint-Étienne (2008). Autorka wielu publikacji z zakresu wzornictwa m.in. Rzeczy pospolite – polskie wyroby 1899 – 1999; Rzeczy niepospolite. Polscy projektanci XX wieku, 2+3D, Kraków 2013;  wraz z Dominikiem Lisikiem Polish Design: Uncut, Instytut Adama Mickiewicza, Warszawa 2013. W latach 2001–2017 roku redaktor naczelna ogólnopolskiego kwartalnika 2+3D, a od 2018 współzałożycielka i redaktorka internetowego magazynu „Formy.xyz”

Jadwiga Husarska-Sobina – absolwentka Wydziału Form Przemysłowych Krakowskiej ASP; studiowała także design w Lahti Institute of Design w Finlandii oraz na MOME w Budapeszcie. Projektowała między innymi dla  FlooredMedia Co. współpraca z IKEA, Nowy Styl Groupe oraz Paged S.A., Sanswiss, Total Fitness Concept, EgzoTech. Zajmuje się między innymi: projektowaniem mebli, produktów pod wróżenia przemysłowe oraz sprzętu medycznego. Obecnie prowadzi Husarska Design Studio mając na swoim koncie ponad 65 wdrożeń rynkowych w różnych gałęziach biznesu. Na swoim koncie ma wiele nagród polskich i zagranicznych, między innymi nagrodę RedDot 2017.

Adam Kozik – studiował na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej. Zawodowo zajmuje się projektowaniem architektury. Od roku 2001 prowadzi pracownię projektową architektury Abj Projekt. W roku 2013 założył kolejną pracownię projektową Ar-De Studio Architecture & Design.

Maciej Kwiatkowski – studiował na Wydziale Grafiki i Malarstwa na krakowskiej ASP; równolegle etnologię na UJ. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią, projektowaniem graficznym (grafika książkowa).

Prowadzenie: dr Łukasz Białkowski

MIEJSCE: Bunkier Sztuki

KIEDY: 01.12.2019, niedziela, godz. 16:00- 18:00

WSTĘP: Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona, gwarancją miejsc jest wcześniejsza rezerwacja. Decyduje kolejność zgłoszeń. targi.nowka.konsultacje@gmail.com

Zapisy od 26.11.2019 r.

W trakcie debaty zapraszamy na lampkę wina.

 

Doświadcz sztuki na własnej skórze na Nówka Sztuka – tatuujemy  od 11.00

Czekamy na wasze zgłoszenia Będą nowe rysunki / szukajcie na wydarzeniu i na Czarny Zakład lub Czarny Zakład / Exit The Void duet artystyczny:  m.wielek-m  /  pan_bug To realizacja rysunków skórnych wyjętych ze szkicownika w technice tatuażu. Przenoszenie na ciało, na zawsze, na przyjaciół, na znajomych, na chętnych śmiałków. Tutaj skóra jest jak podobrazie, a człowiek jak obraz. Nie chodzi o ozdabianie, lecz o słanie rysunków w świat. Każdy z nich może pojawić się tylko jeden raz. CZARNY ZAKŁAD to duet artystyczny Małgorzata Wielek-M i  Przemysław Wideł. Nie są to projekty tatuaży, lecz małe formy dzieł sztuki, które znajdują dla siebie trwałe miejsce. Spotkania to kameralne lub publiczne perfomanse.

 

Projekt  CZARNY ZAKŁAD to inicjatywa zakładająca wieloletnie działanie. Służy ona integracji środowiska artystycznego oraz wymianie idei, a także skłania do dialogu świata sztuki ze środowiskiem tzw. tatuatorów. Taka działalność służy podniesieniu rzemiosła tatuażu do rangi sztuki i wpłynięciu na poziom tej techniki poprzez proponowanie tatuażu autorskiego: artystycznego i wykonywanego przez profesjonalnych twórców. Jest to wyjście z działań malarskich, realizowanych w tradycyjnej technice olejnej na płótnie, w stronę niekonwencjonalnych transformacji rysunków – wykonywanych wprost na żywym ciele. Projekt nosi również znamiona akcji społecznej gdyż jego uczestnicy w pełni utożsamiają się z wybranym przez siebie rysunkiem. Odbiorcy zaangażowani w akt tatuowania tworzą osobiste symbole i narracje, nawiązując równocześnie ciekawe relacje i przyjaźnie. Każdy akt trwałego przenoszenia rysunku na skórę zostaje udokumentowany. Jednym z dotychczasowych elementów naszych działań było stworzenie rodzaju ruchomego studia tatuażu w camperze, który poruszał się po Krakowie podczas Krakers Gallery Weekend 2018. Kolejna, publiczna inicjatywa, to tatuowanie podczas Synestezji 2018 i 2019 w krakowskim Klubie Studio, No Budget – Kazimierz Dolny / Fundacja Towot Squat

 

TATUAŻE WYKONYWANE SĄ BEZPŁATNIE!!!

MIEJSCE: Bunkier Sztuki

KIEDY: 01.12.2019, niedziela, godz. od 11:00

WSTĘP: Obowiązują zapisy na określaną godzinę. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy odbywają się pod adresem: https://www.facebook.com/czarnyzaklad/

 

 

FORUM DESIGNU, dawny HOTEL CRACOVIA, ul. Focha 1

 

„Oryginalność z natury”– warsztaty dla dzieci

Zapraszamy na ekologiczne warsztaty dla młodych designerów. Czyli praca z tkaniną oraz ciepłymi barwnikami uzyskanymi z natury.

Na warsztatach nauczymy się jak własnoręcznie drapować bawełnę oraz wiązać ja tak aby uzyskać oryginalny i niepowtarzalny wzór. Wykorzystamy materiały do stworzenia obrazka, lub zakładki do książki a na chętnych czekać też będzie przygoda z farbowaniem białego T-shirt-a 🙂

MIEJSCE: Forum Designu

KIEDY: 01.12.2019, niedziela, godz. 11:30-13:00

WSTĘP: W zajęciach może brać udział 10 osób jednocześnie. Warsztaty mają charakter otwarty, można dołączyć w dowolnej chwili, w zależności od wolnych miejsc. Nie obowiązują zapisy. Zapraszamy dzieci w wieku 9-18 lat, natomiast poniżej 9 lat wymagana jest asysta osoby dorosłej.

 

 

Warsztaty architektoniczno-inżynierskie dla dzieci „Razem z Panią Miarką projektujemy dom z ogrodem.”

Podczas dwugodzinnego warsztatu dzieci razem z rodzicami utworzą zespoły projektowe, których zadaniem będzie zaprojektowanie domu z ogrodem dla swojej rodziny. Pani Miarka stworzy radosną i swobodną atmosferę do samodzielnego odkrywania świata architektury. Będziemy projektować na istniejącej działce w skali 1:100. Przekonamy się, ile możemy zmieścić na 1m2 i co jest potrzebne, żeby powstał projekt idealnego domu z ogrodem. Będzie sporo precyzyjnego rysowania i myślenia projektowego. Każdy będzie mógł się poczuć jak prawdziwy architekt.

 

MIEJSCE: Forum Designu

KIEDY: 01.12.2019, niedziela, godz. 15:00-17:00

WSTĘP: W zajęciach może brać udział 20 osób jednocześnie. Obowiązują zapisy.  Decyduje kolejność zgłoszeń. Warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat z rodzicami.

Zapisy: targi.nowka.konsultacje@gmail.com

Zapisy od 26.11.2019 r.