Press Room

Nówka Sztuka. Targi artystów i designerów w Krakowie

30.11–1.12.2019

Bunkier Sztuki / Forum Designu

Plakat, Grafika, Malarstwo, Ilustracja/Książka, Fotografia, Sztuka użytkowa – design

30 listopada 2019, w ramach projektu Sztuka do rzeczy – design w Krakowie rozpocznie się druga edycja targów sztuki NÓWKA SZTUKA. Wydarzenie skierowane do profesjonalnych twórców, koneserów sztuki i designu, miłośników oryginalnych dzieł i poszukiwaczy nowych talentów stawia sobie za cel stworzenie platformy kreatywnej wymiany między artystami oraz ułatwienie im kontaktu z odbiorcami ich twórczości, w tym potencjalnymi inwestorami. Odwiedzający Hotel Cracovia i Bunkier Sztuki, będą mieli wyjątkową okazję do spotkania wszystkich autorów, rozmowy z nimi oraz zakupu ich oryginalnych prac.

Wierząc w potencjał jaki dla nas wszystkich niesie ze sobą sztuka, chęć otaczania się pięknymi i oryginalnymi dziełami oraz potrzebę poznawania nowych trendów i alternatywnych rozwiązań designerskich, pragniemy wspierać twórców w ich drodze do kariery zawodowej i ułatwiać im odnalezieniu się na rynku sztuki, a odbiorcom zaproponować interesujące i wyselekcjonowane przez specjalistów prace, które będzie można zakupić na miejscu.

 

Dla uczestników/wystawców:

Co roku w Krakowie pojawia się rzesza absolwentów uczelni artystycznych i projektowych. Ich talent to potencjał naszego miasta, nie tylko w sferze kultury. Z jednej strony chcemy im stworzyć możliwość debiutu i skonfrontowania swojego dorobku z odbiorcami spoza ich własnego środowiska, szkoły, galerii i branżowych mediów społecznościowych. Z drugiej, Nówka Sztuka to okazja aby zakupić prace wprost od twórców, bez pośredników.

Termin zgłaszania propozycji do 17.11.2019 r.

Regulamin wydarzenia oraz karta zgłoszeniowa znajduje się na stronie: www.nowkasztuka.com

 

Dla odwiedzających:

Główna część dwudniowych targów odbędzie się w słynnej krakowskiej Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki przy placu Szczepańskim. Druga część poświęcona dizajnowi, obiektom użytkowym, lampom, meblom i modzie – w Forum Designu w byłym hotelu Cracovia, ikonie krakowskiego modernizmu i przyszłemu muzeum designu.

Czas trwania wydarzenia: 30.11–1.12.2019 r.

 

Organizator: Fundacja Wydziału Sztuki: www.fundacjaws.up.krakow.pl

Współorganizator: Forum Designu: https://forumdesignu.pl/pl/

Partnerzy: Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki: http://bunkier.art.pl

Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie: http://www.asp.krakow.pl

Dydo Poster Gallery: https://dydopostergallery.com/pl/

Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie: http://www.wydzialsztuki.up.krakow.pl

Partner: MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie: https://www.mocak.pl

Logotyp:

Organizatorzy:

 

Projekt zrealizowano przy udziale finansowym Gminy Miejskiej Kraków w ramach wydarzenia „Sztuka do rzeczy – design w Krakowie”, www.krakow.pl