jury 2019

Dina de Białynia Woycikiewicz

założycielka butików La Perle i Forum Mody oraz jedynego takiego projektu w Polsce – showroomu i sklepu internetowego Forum Designu. Forum Designu to projekt konsolidujący różne podmioty związane z designem, to platforma promocji polskiego designu. Właścicielka Strefy Debiutów – której celem jest pomoc początkującym twórcom w promocji ich projektów.

Marta Bożyk

graficzka; jej ulubioną techniką jest drzeworyt, grafika warsztatowa i instalacje świetlne. Jest również założycielką Grupy 13 – kobiet graficzek.

Dominik Lisik

dizajner; zajmuje się projektowaniem mebli, elementów wyposażenia wnętrz, architektury i architektury wnętrz. W 2010 roku został przyjęty do elitarnego grona studentów londyńskiej szkoły architektonicznej AA (Architectural Association School of Architecture).

Krzysztof Marchlak

malarz, fotografik, animator kultury. W swojej twórczości porusza zagadnienia związane z cielesnością oraz tematykę płci kulturowej. Swoją działalność artystyczną rozszerza o projekty społeczne angażujące sztukę jako medium zmiany społecznej.

Alicja Panasiewicz

artystka wizualna, wykładowca. Zajmuje się instalacjami świetlnymi, psychofizjologia widzenia, działaniami wizualnymi badającymi możliwość poszerzenie percepcji przestrzeni oraz projektami na granicy sztuki i nauki.

Grzegorz Siembida

urodzony w 1984 roku w Nisku. W 2004 ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie (specjalizacja snycerstwo). Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Andrzeja Bednarczyka). Od 2017 jest doktorantem na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Zajmuje się malarstwem i instalacją malarską. Animator kultury, koordynator projektów artystycznych, współzałożyciel galerii AS i Aristoi. Swoje prace prezentował m.in. w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, galeriach F.A.I.T. i AS w Krakowie oraz Instytucie Polskim w Wiedniu. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Kuba Sowiński

zajmuje się projektowaniem grafiki użytkowej. Współtwórca ogólnopolskiego kwartalnika projektowego „2+3D” ukazującego się w latach 2001–2016.  Studiował na Wydziale Form Przemysłowych ASP w Krakowie, gdzie obecnie pracuje na Wydziale Grafiki.

Darek Vasina

rysownik, nauczyciel, malarz i grafik. Prowadzi Pracownie Malarstwa na Wydziale Grafiki, na ASP w Krakowie oraz Pracownie Ilustracji na PWSZ w Tarnowie.